Hakijalle

Tervetuloa Keudaan!

Keudassa on tarjolla monipuolinen yli 80 tutkinnon laajuinen valikoima perus-, ammatti- ja erikoisammattitutkintoja. Lisäksi Keuda tarjoaa VALMA-koulutusta, työvoimakoulutusta, täydennyskoulutusta, aikuisten perusopetusta ja kansanopistokoulutusta. Tutustu koulutuksiimme Koulutukset-osiossa.

Tässä kokonaisuudessa kerromme tarkemmin hakeutumisesta Keudaan. Saat vastauksia miten ja millä tavalla sinä voit elämäntilanteesi huomioiden hakeutua meille opiskelemaan.

Tutkinto- ja koulutuskohtaiset hakuohjeet ja -lomakkeet löytyvät jokaisen koulutuksen omalta sivulta Koulutukset-osioista.

Kaikissa hakeutumiseen liittyvissä kysymyksissä voit kääntyä Hakeutumispalveluiden hakeutumiskoordinaattoreiden puoleen. Opinto-ohjaajat ovat apunasi, kun oman alan löytäminen tuntuu haastavalta. Voit myös varata henkilökohtaisen ajan opinto-ohjaajalle.

Näin haet opiskelemaan jatkuvassa haussa Tietoa oppisopimuksesta hakijalle Ohjaushenkilöstölle suunnattu tieto Infot ja tutustumispäivät Jatkuva haku Yhteishaku

Kysy lisää!

Keudan Hakeutumispalvelut

09 2738 3700

hakeutumispalvelut@keuda2021.dev.tammidigital.fi

Jaa sivu

Tulosta sivu

Keudan Hakeutumispalvelut

Annika Kuparinen

Hakeutumiskoordinaattori

+358 401 744 522

annika.kuparinen@keuda2021.dev.tammidigital.fi

Marika Uotila

Hakeutumiskoordinaattori

+358 503 438 618

marika.uotila@keuda2021.dev.tammidigital.fi

Elina Vesalainen

Hakeutumiskoordinaattori

+358 401 744 463

elina.vesalainen@keuda2021.dev.tammidigital.fi

Minna Zaeske

Hakeutumiskoordinaattori

+358 503 510 624

minna.zaeske@keuda2021.dev.tammidigital.fi

Tuire Aikio

Opinto-Ohjaaja

+358 401 744 489

tuire.aikio@keuda2021.dev.tammidigital.fi

This site is registered on wpml.org as a development site.